Pusztított a pénteki vihar: péntek reggel Vas megyét és Budapestet, délután pedig Hajdú-Bihar megyét érintette leginkább az ítéletidő az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság jelentése szerint. Vas megyében több településen homokzsákokkal kellett védekezni a villámárvizek ellen. Beszámolójuk alapján szombat hajnal óta már több mint 2000 bejelentés érkezett hozzájuk, legtöbb esetben víz alá került pincékhez, alagsorokhoz, mélygarázsokhoz hívják a tűzoltókat.
M87-es számmal gyorsforgalmi út épül Szombathely és Kőszeg, illetve a 87-es főút Kőszeg és az osztrák határ közötti szakaszán - írja az uniós közbeszerzési adatok alapján a Magyarépítők. A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) beruházásában a két város között – a kőszegi elkerülő szakasszal együtt – egy összesen 18,09 kilométer hosszú útszakasz épül ki.
Győr-Moson-Sopron és Vas megye több járására másodfokú riasztásokat is kiadott a heves zivatarok veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az érintett területeken a következő órákban kialakuló zivatarokat viharos szél, jégeső és rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék kísérheti. A katasztrófavédelem mindenkitől azt kéri: kövessék a meteorológiai riasztásokat, a vízpartokon a viharjelzéseket.
Miközben országos szinten továbbra is azt látjuk, hogy szépen szorul vissza a koronavírus-járvány harmadik hulláma, van egy megyénk, ahol megtorpant a helyzet javulása, sőt az utóbbi napokban már a hétnapos mozgóátlag feletti új fertőzési számokat közöltek: ez pedig Vas megye. Fontos hangsúlyozni, hogy az elmúlt hetekben is láttunk már hasonló fellángolásokat két másik megye járványhelyzetében, így ez a fejlemény mindössze csak érdekesség, egyelőre nem mondanánk aggodalmat keltőnek.
Az uniós tagállamok mindegyike által elfogadott egyik járványügyi mutatószámban két magyar megyénk, Vas és Nógrád is a veszélyzónában van a magas fertőzöttségi mutatójával, igaz több másiknál is nagyon gyorsnak mondható a járvány terjedése (Győr-Moson-Sopron, Veszprém és Borsod-Abaúj-Zemplén), míg számos más megyénknél nincs egyelőre akkora baj – derült ki a Portfolio vizsgálatából.
A koronavírus-járvány erősödésével párhuzamosan az utóbbi két hétben elkezdett növekedni az otthon töltött idő hosszúsága Magyarországon, azaz csökkent az emberek mobilitása – derül ki a Google mobilitási indexeinek idősorából. Azt is megnéztük, hogy azokban a magyar megyékben, amelyeket a minap tett „tiltólistára” a német járványügy, hogyan változott a munkahelyen és lakhatási célú helyen töltött idő hosszúsága. Úgy tűnik, ezeken a helyeken is elindult egy változás a járvány második hullámának erősödésével, igaz a legkevésbé fertőzöttnek mondható megyékben is hasonló tendenciákat látunk. Mindez azzal is összefügghet, hogy több tízezer embert köteleztek hivatalosan hatósági házi karanténra az utóbbi hetekben, illetve választották önkéntesen ezt.
Mintegy 633 millió forintos uniós támogatásból álláskeresők és fiatalok vállalkozóvá válását segítik a nyugat-dunántúli régióban, és a program kapcsán az a cél, hogy a vállalkozás indítását tervező, alkalmas szemlélettel rendelkező álláskeresőket és fiatalokat felkészítsék saját vállalkozásuk indítására - tájékoztatta a Kisalföldi Vállalkozásfejlesztési Alapítvány kedden az MTI-t. Ez az uniós pályázat egyébként nemcsak a nyugat-magyaarországi, hanem a többi vidéki régióban is zajlik ugyanilyen feltételrendszer mellett, azaz máshol is kaphatnak akár 4,5 milliós támogatást a megcélzott társadalmi csoportok.
Elindult tavasszal a "Záportározó építési program - Vas és Zala megye" című KEHOP-1.5.0-15-2015-00003 azonosítószámú uniós projekt, amelynek keretében sajtónyilvános helyszínbejárás volt május 21-én Murarátkán, az épülő záportározó területén. Az eseményről és a fejlesztésről a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság küldött szerkesztőségünk számára közleményt.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?